
Regenwater? Ja regenwater!
Benieuwd wat er op uw bedrijf mogelijk is?
Wat zijn de mogelijkheden van het reinigen van regenwater?
-
Filteren en desinfecteren met UV
Zodra het drinkwater richting de stal gaat beginnen we het proces met het verwijderen van de zwevende deeltjes. Dit gebeurt door middel van twee zelfspoelende filters. Dit zelfs reinigende systeem filtert de vervuiling continu uit het water. Doordat er twee filters staan kan dit proces gewoon doorgaan op het moment dat het andere de filter zichzelf reinigt. Zodra alle grove deeltjes uit het water zijn kunnen met UV-straling alle bacteriën gedood worden, waardoor het water ontsmet wordt. . Dit proces werkt enkel zodra er geen restvervuiling is, de filters in het voorproces zijn daarom echt noodzakelijk. Na het ontsmetten van het water is de veehouder verzekert van schoon en vooral kiemarm drinkwater.
-
UltraFiltratie
Een alternatief op de UV lamp is UltraFiltratie. Hierbij wordt het water door een speciaal membraan gefilterd. Dit membraan houdt deeltjes groter dan 0,1 μm (afhankelijk van het type membraan kan dit nog kleiner zijn) tegen. Denk hierbij aan kleideeltjes, cellen van bacteriën en virussen of rode bloedcellen. Na UltraFiltratie blijft er heel zuiver water over. Dit noemen we het permeaat. Het spoelwater wat alle uitgefilterde stoffen bevat is het concentraat. Dit wordt bij elke automatische spoeling op het riool afgevoerd.

Contact opnemen met Summit Water Systems
-
Bel ons
-
Stuur ons een e-mail
Meer winst met schoon drinkwater voor uw vee? Bekijk de gratis webinar!
Kijkt u kritisch naar uw watermanagement? En ziet u water echt als een waardevol productiemiddel?
In de Total Water Care webinar leggen Guus Verhaag en Peter Hendriks uit hoe u met goed drinkwater voor uw vee meer winst kunt behalen.
Het is algemeen bekend dat goede voeding cruciaal is voor gezonde dieren en goede productieresultaten. En onder goede voeding verstaan we water en voer. Genoeg drinken is zeker zo essentieel als voldoende eten. Dit geldt zeker voor productiedieren, want wist u dat melk voor meer dan 85% uit water bestaat? En wist u dat vlees (spierweefsel) voor meer dan 75% uit water bestaat?
VOLG GRATIS DE TOTAL WATER CARE WEBINAR EN MAAK OOK VAN UW WATERBRON EEN INKOMSTENBRON